Šiltinimas poliuretano putomis

 

Kodėl poliuretanas?

Putų poliuretanas arba dar vadinamas tiesiog poliuretanu – tai naujos kartos ekologiška, ilgaamžė šiltinimo medžiaga, garantuojanti visišką sandarumą ir puikią pastato sienų šiluminę varžą.

Namo apšiltinimas putomis – puikus sprendimas siekiant ženkliai sumažinti šildymo išlaidas. Jau pirmojo šildymo sezono metu galėsite džiaugtis 30 – 50 proc. sumažėjusiomis išlaidomis už šildymą! 

Sandarus pastatas –

mažos šildymo išlaidos

Namo sandarinimo klausimas tampa itin aktualus prasidėjus šildymo sezonui, kada paaiškėja, kokią nemenką pinigų sumą teks paskirti šildymui. Nenuostabu, kad visi nori gyventi šiltuose bei jaukiuose namuose ir nepageidauja mokėti už šalto oro, besiskverbiančio pro namo plyšius, šildymą. Kad to netektų daryti, dėl pastato sandarumo būtina viską numatyti dar projektavimo stadijoje. Rengiant namo projektą būtina namą projektuoti taip, jog jis atitiktų visus tuo metu keliamus pastatų sandarumo reikalavimus. Deja, praktikoje įprasta, jog namo sandarumas griežčiau tikrinamas būtent dėl galiojančių teisės aktų reikalavimų. Vis dėlto derėtų tokį požiūrį keisti ir sandarumo testą atlikti pirmiausia dėl savo pačių gerovės.

Klausiate, o ką daryti, jei įsigijote jau pastatytą ir įrengtą nekilnojamąjį turtą? Tuomet patariame į pagalbą pasikviesti savo darbą išmanančius specialistus, kurie įvertins pastato energetinio naudingumo klasę ir atskleis esamus trūkumus. Jei taip atsitiktų, kad sandarumo testo ataskaita nenudžiugintų, tada verta pagalvoti apie namo pamatų, grindų, sienų, lubų ar stogo šiltinimo galimybes.

Atliekame termoviziją

Siekdami suteikti visą statinių šiltinimo paslaugų paketą, atliekama ir pastato termoviziją.

Kaip jau žinote, pastato sandarumas yra labai svarbus aspektas siekiant optimizuoti šildymą. Dėl šios priežasties, nusprendus šiltinti būstą, labai rekomenduojame prieš tai atlikti termovizinius tyrimus, kad sužinotumėte namo sandarumo būklę.

Šiltinimas poliuretano putomis: ką reikia žinoti?

Pastatų šiltinimas gali būti atliekamas įvairiomis termoizoliacinėmis medžiagomis ir skirtingais metodais. Vienas jų – šiltinimas poliuretano putomis. Šių darbų metų naudojama kokybiška ir itin aukštą sandarumo lygį garantuojanti medžiaga – poliuretanas. Ji yra ekologiška, pasižymi itin aukštu sandarumo ir mažiausiu šilumos pralaidumo rezultatu bei pakankamai nedidele kaina. Visos šios savybės daro ją labai konkurencinga rinkoje. Be to, apšiltinant putomis pagerėja ir bendra namų garso izoliacija, nesigirdi pašalinių garsų.

Dėl poliuretanui būdingų fizinių ir cheminių savybių jis gali būti eksploatuojamas Lietuvos klimato sąlygomis, kuomet oro temperatūra žiemą ir vasarą svyruoja nuo keliolikos ir daugiau laipsnių šalčio iki dviejų ar trijų dešimčių laipsnių pagal Celsijų šilumos. Poliuretanas savo savybių nepraranda nuo -30 °C iki +90 °C, o neilgam laikotarpiui gali būti veikiamas ir +150 °C ir dėl to visiškai nenukenčia jo eksploatacijos savybės.

Putų poliuretanas puikiai tinka pastato sienų (tiek iš išorės, tiek iš vidaus), plokščio ar šlaitinio stogą (iš išorės ar vidaus), lubų, grindų šiltinimui. Be to, dėl poliuretano savybių šis šiltinimo metodas pasirenkamas ir statinio pamatų šiltinimui

Šiltinimo putomis privalumai

Poliuretano putomis apšiltinti įmanoma beveik visus pastatus: tiek gyvenamąsias, tiek komercinės paskirties patalpas, medinius ar mūrinius namus. Daugelis specialistų sutinka, jog šiltinimas putomis yra pats sandariausias pastatų apšiltinimo būdas. Tokį požiūrį lemia tai, jog poliuretano putų medžiaga yra atspari drėgmei, neleidžia atsirasti ir vystytis pelėsiui, todėl nesukelia kvėpavimo takų ligų, neturi įtakos jų progresui, poliuretaną aplenkia puvimo procesai, todėl medžiaga yra ilgaamžė. Būtent dėl šių priežasčių neteks po kelerių metų vėl galvoti apie namo sandarumą ir remontą. Atliktas pastato šiltinimas savo savybių nepraras bent trisdešimt ar daugiau metų.

Šiltinant namus net ir mažiausiu poliuretano sluoksniu pasiekiama daug geresnių šilumos sulaikymo namuose rodiklių nei pasirinkus kitas medžiagas ir naudojant jų dvigubą sluoksnį. Apšiltinus pastatą šiomis putomis gaunami aukšti šiluminės varžos rodiklių rezultatai. Tai reiškia, kad suvartojama mažiau energijos tam pačiam energijos kiekiui sukurti. Atitinkamai dėl to mažėja išleidžiamų pinigų kiekis. Apskaičiavus ir palyginus, kiek pinigų galima prarasti be pagrindo, kuomet pastato sandarumas yra per mažas, dažnas neabejoja ir pasirenka šiltinimo poliuretano putomis variantą. Taip ne tik sutaupoma šildymui, bet ir išvengiama drėgmės pertekliaus kaupimosi namuose, pelėsio atsiradimo.

Atliktų darbų galerija

Turite klausimų?